Baranki w pieluchach - Dziewczynka w trampkach
Na Baranki w Pieluchach zapraszamy Rodziców z małymi dziećmi. Podczas gdy Mamy i Tatusiowie oglądają najlepsze premierowe filmy, maluchy mogą bawić się na rozłożonych na sali kocykach lub spokojnie spać, gdyż dźwięk filmu jest na tyle przyciszony, żeby nie zakłócać dziecięcego snu. Na sali panuje miły półmrok, aby żaden maluszek nie bał się ciemności. Schody do naszego Kina też nie stanowią problemu. Obsługa zawsze chętnie pomoże Mamom wnieść wózek na piętro.
13 czerwca - piękny film z Bliskiego Wschodu o dziewczynce, która postanawia walczyć o swoje marzenia.
BILETY: tylko 12 zł
Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.
Ponadto, z biletami z pieluchowych seansów zniżki w kawiarni Rodzinka Cafe (ul. Floriańska 15) i Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20)!
czwartek, 13 czerwca 2013, godz. 11.00
DZIEWCZYNKA W TRAMPKACH | WADJDA
reż. Haifaa Al Mansour, Arabia Saudyjska 2012, 93’
MFF Wenecja 2012 - Nagroda CinemAvvenire, Nagroda C.I.C.A.E
MFF Fryburg 2013, MFF Goteborg 2013, MFF Rotterdam 2013, 8. Festiwal FILMY ŚWIATA ALE KINO+ 2012 - Nagroda Publiczności
Fabularny debiut pierwszej kobiety-reżyserki w Arabii Saudyjskiej. Pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych Dziewczynka w trampkach wszędzie wzbudza entuzjastyczne recenzje i reakcję publiczności. Niezwykła, poruszająca, ale i zabawna historia 10-letniej Wadjdy, która w kraju męskiej dominacji, gdzie reguły narzuca hidżab, postanawia walczyć o swoje marzenia.
Wadjda ma 10 lat i mieszka w Rijadzie. W szkole uchodzi za buntowniczkę, ponieważ chodzi w porysowanych długopisem trampkach i próbuje bawić się z chłopcami. Jej największym marzeniem jest rower. Niestety, w Arabii Saudyjskiej kobiety nie mogą prowadzić samochodów, zaś dziewczynkom nie wypada jeździć na rowerze - ma to jakoby zagrażać ich cnotliwości. Aby zdobyć pieniądze na upragniony rower i przekonać dorosłych o swojej pobożności, Wadjda postanawia wziąć udział w konkursie recytacji Koranu.
„Cudownie subtelny film, który warstwa po warstwie odsłania fundamenty arabskiej kultury, bez zbędnego pouczania i powielania stereotypów.” Ariston Anderson, The Filmmakers Magazine
Patroni medialni:
Partnerzy: