Dojrzałe Kino - Serce, serduszko
W środę (26 listopada) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na film Serce, serduszko - opowieść o wolności, przyjaźni i wierze w marzenia w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego.
Dojrzałe Kino jest cotygodniowym cyklem filmowym skierowanym do dojrzałych widzów. Kino Pod Baranami wraz z redaktor Marią Malatyńską w każdą środę zachęca seniorów do oglądnięcia wybranej premiery kinowej, wysłuchania ciekawej prelekcji i wzięcia udziału w dyskusji na temat obejrzanego filmu. W cenę biletu wliczony jest także drobny poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.
Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!
Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!
Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.
Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
środa, 26 listopada 2014, godz. 11.00
SERCE, SERDUSZKO | SERCE, SERDUSZKO
reż. Jan Jakub Kolski, Polska 2014, 116’
Serce, Serduszko w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego to opowieść o wolności, przyjaźni i wierze w marzenia.
Maszeńka marzy o karierze primabaleriny. Pewnego dnia ucieka z domu dziecka, a w ślad za nią rusza Kordula, jej ekscentryczna opiekunka i miłośniczka tatuaży. Razem przemierzają całą Polskę od Bieszczad aż do Gdańska, by zdążyć na egzamin do szkoły baletowej. Ścigane listem gończym przez policję, napotykają na swojej drodze mnóstwo dziwnych postaci, które pomagają dziewczynce spełnić marzenia. Maszeńki szuka też jej ojciec, który musi na nowo odnaleźć drogę do serca córki i odmienić swoje życie.
W filmie występują między innymi: Marcin Dorociński (Róża, Lęk wysokości), Julia Kijowska (Pod Mocnym Aniołem, Drogówka), Borys Szyc (Wojna polsko-ruska), Maja Komorowska (Katyń, Popiełuszko), Franciszek Pieczka (Jasminum, Historia kina w Popielawach) oraz Gabriela Muskała (Chce się żyć). Główną rolę zagrała debiutująca na wielkim ekranie - Marysia Blendzi.
Reżyser o filmie: Serce, Serduszko jest projektem świetlistym, jasnym, nasyconym ciepłem i poczuciem humoru. Wierzę, że na ten film przyjdzie do kina cała rodzina: dziadkowie, rodzice, dzieci. Lubię przemawiać z ekranu przez bohaterów dziecięcych – bez minoderii i puszczania oka, bo to się nie opłaci. Dziecko z filmu przemówi do dziecka w kinie tylko wtedy, kiedy głos z ekranu zabrzmi szczerze i naturalnie. To pewne.
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
PARTNERZY: