Baranki w pieluchach - Timbuktu
Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.
Na Baranki w Pieluchach zapraszamy Rodziców z małymi dziećmi. Podczas gdy Mamy i Tatusiowie oglądają najlepsze premierowe filmy, maluchy mogą bawić się na rozłożonych na sali kocykach lub spokojnie spać, gdyż dźwięk filmu jest na tyle przyciszony, żeby nie zakłócać dziecięcego snu. Na sali panuje miły półmrok, aby żaden maluszek nie bał się ciemności. Schody do naszego Kina też nie stanowią problemu. Obsługa zawsze chętnie pomoże Mamom wnieść wózek na piętro.
W czwartek (18 czerwca) w ramach cyklu Baranki w pieluchach pokażemy obsypany nagrodami i nominowany do Oscara film Timbuktu Abderrahmanego Sissako.
BILETY: tylko 12 zł
Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.
Z biletami z pieluchowych seansów zniżki w kawiarni Mamy Cafe (ul. Karmelicka 52) i w Hocus Pocus Coctailbar (ul. Floriańska 15)!
czwartek, 18 czerwca 2015, godz. 11.00
TIMBUKTU | TIMBUKTU
reż. Abderrahmane Sissako, Mauretania/Francja/Mali 2014, 97’
Akcja Timbuktu rozgrywa się w tytułowym mieście w Mali, w którym władzę przejęli dżihadyści, narzucając mieszkańcom drakoński reżim. Nie wolno im tańczyć, śpiewać, słuchać muzyki, zakazana jest nawet piłka nożna. W najgorszej sytuacji są kobiety, całkowicie wykluczone z życia społecznego. Kisane z rodziną jako nieliczni zostali oszczędzeni z chaosu zaprowadzonego przez nową władzę. Sytuacja ulega jednak dramatycznej zmianie, kiedy mężczyzna nieumyślnie zabija sąsiada.
Sissako doskonale ukazuje skomplikowaną rzeczywistość, unikając zarazem przedstawienia przerysowanego obrazu dżihadystów. Film został nakręcony częściowo w Mali. Mauretański reżyser inspirował się wydarzeniami mającymi miejsce latem 2012 roku, kiedy to islamiści ukamienowali młodą parę w Aguel’hok, małym mieście na północy Mali.
Obraz Sissako to jeden z pięciu filmów nominowanych do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, który triumfował także w trakcie tegorocznej, 40. edycji Cezarów.
Nasza Złota Palma festiwalu w Cannes. Le Figaro
Pełen niesamowitych obrazów. Wall Street Journal
Nadzwyczajny. Salon.com
Abderrahmane Sissako jest mistrzem. Variety
Nie da się go zapomnieć. Hollywood Reporter
PATRONI MEDIALNI:
PARTNERZY: