kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Twarz anioła

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Twarz anioła, reż. Michael Winterbottom
czwartek, 25 czerwca 2015, godz. 23.00


W czwartek, 25 czerwca o godzinie 23.00, zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Przed wakacyjną przerwą polecamy film Twarz anioła, inspirowany głośnym procesem młodej Amerykanki, Amandy Knox, w którym media wydały wyrok na długo przed sądem. Obraz Michaela Winterbottoma to także próba wniknięcia w prawdziwą naturę tworzenia filmów i opowiadania filmowej historii.

Krótką prelekcję wygłosi Paulina Richert, studentka filmoznawstwa UJ.



Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.

5 pieczątek z Nocnikowego pokazu, daje 6 wejście na Nocnik gratis.

Za okazaniem biletu z nocnikowego seansu
- bania za free w Betel Klub
(Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


TWARZ ANIOŁA | THE FACE OF AN ANGEL
reż. Michael Winterbottom, Hiszpania/Wielka Brytania/Włochy 2015, 100’

Sensacyjna historia brutalnego morderstwa młodej studentki, pokazana z perspektywy dziennikarskiego śledztwa i procesu, w którym media wydały wyrok na długo przed sądem. W rolach głównych modelka Cara Delevingne (Anna Karenina), Daniel Brühl (Wyścig) i Kate Beckinsale (Aviator) w rolach głównych.

Zanim powstał film, o tej historii było głośno na całym świecie. Prasa pisała, że jest w niej wszystko, czego potrzebuje dobry kryminał: morderstwo, miłość, seks, narkotyki, piękna podejrzana i kontrowersyjny prokurator snujący teorię satanistycznej orgii seksualnej, która miała doprowadzić do śmierci niewinnej dziewczyny.

To historia z pierwszych stron gazet. Na temat oskarżonej o morderstwo Amandy Knox powstały setki artykułów, ponad kilkanaście książek, kilka dokumentów. Skazana na 28 lat więzienia za zabójstwo brytyjskiej studentki Meredith Kercher w 2007 roku w Perugii, Knox w marcu tego roku została uniewinniona przez włoski Sąd Najwyższy.

Film uznanego reżysera Michaela Winterbottoma, laureata Złotego Niedźwiedzia za Na tym świecie i Srebrnego Niedźwiedzia za Drogę do Guantanamo, opowiada o medialnym fenomenie „pięknej morderczyni”, na którą media wydały wyrok na długo przed sądem. 
 




PARTNERZY:

              

  


PATRONI:

      

    

archiwum