Letnie Tanie Kinobranie 2018: Tydzień 3
12. LETNIE TANIE KINOBRANIE
- wakacyjny festiwal filmowy
w Kinie Pod Baranami
29 czerwca - 30 sierpnia 2018
TYDZIEŃ 3 (13 - 19 lipca): CZAS NA MIŁOŚĆ
// KINOBRANIE - 12. Summer Film Festival at Kino Pod Baranami
June 29 - August 30, 2018
Zawsze jest czas na miłość. Ten czas, kiedy serce bije 120 razy na minutę i kiedy w gorączce powtarzasz: i tak cię kocham. Miłość to czysty zysk, od którego nie zapłacisz podatku.
W ramach wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie przyszedł wreszcie Czas na miłość. Od 13 lipca prezentujemy najpiękniejsze filmowe opowieści o uczuciu, które zmienia wszystko. Na ekranie m.in.: Keira Knightley, Sally Hawkins (w dwóch filmach!), Octavia Spencer, Ethan Hawke, Audrey Hepburn, Gregory Peck, Alicia Vikander, Christoph Waltz, Diane Keaton, Marta Nieradkiewicz. Bilety w cenie 8 zł.
O Sally Hawkins, którą zobaczycie w tym tygodniu w dwóch produkcjach, świat usłyszał za sprawą nagrodzonej Srebrnym Niedźwiedziem roli w filmie Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia oraz Blue Jasmine Woody'ego Allena. Jednak to ostatni rok przyniósł prawdziwy zwrot w karierze tej z pozoru kruchej aktorki, której siła rozsadza ekran nawet wówczas, gdy jej postać nie wypowiada nawet jednego słowa. Dowodem jest jej kreacja w prezentowanym podczas Kinobrania filmie Kształt wody - nagrodzonej czterema Oscarami baśni dla dorosłych autorstwa reżysera-wizjonera Guillermo del Toro. Hawkins wcieliła się w pracującą na nocnej zmianie w tajnym laboratorium rządowym niemą sprzątaczkę, która niespodziewanie dla wszystkich zakochuje się w obiekcie prowadzonych tam badań. Na ekranie towarzyszą jej Octavia Spencer, Michael Shannon, Richard Jenkins i Michael Stuhlbarg. Autorem uhonorowanej nagrodą Akademii muzyki jest Alexandre Desplat, znany m.in. z kompozycji do takich filmów jak Grand Budapest Hotel czy Jak zostać królem.
Hawkins pojawi się również u boku Ethana Hawke’a w roli tytułowej Maudie, czyli uznawanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek, malarki Maud Lewis. Reżyserka Aisling Walsh stworzyła pełną czułości opowieść o delikatnej, ale i zdeterminowanej kobiecie o niezwykłym talencie, której pewien samotnik proponuje posadę gospodyni domowej. Pomimo niedoskonałości oboje zaczynają odczuwać coś, co sprawia, że stają się kimś więcej niż dwojgiem outsiderów żyjących pod jednym dachem.
Bohaterowie trzeciego tygodnia Kinobrania zakochują się wbrew konwenansom, społecznym normom, wbrew temu, co sami myśleli dotąd o miłości. Nieoczekiwaną bliskość odnajduje bohaterka filmu Kochankowie jednego dnia w relacji ze swoją rówieśniczką, z którą jej ojciec wdał się w romans. Reżyser Philippe Garrel zamknął w wysmakowanych, czarno-białych kadrach tragikomiczną opowieść o trojgu ludzi tkwiących w sieci skomplikowanych emocji. W Pięknym kraju młody mężczyzna odkrywa w sobie uczucia wobec rumuńskiego imigranta, który pomaga mu w pracy na farmie. Nagrodzony na festiwalu Sundance reżyser Francis Lee przedstawia ich pełen namiętności związek na tle zapierających dech w piersiach krajobrazów Yorkshire, gdzie sam się wychował. Uhonorowane sześcioma Cezarami oraz Nagrodą Jury na festiwalu w Cannes 120 uderzeń serca Robina Campillo to opowieść o grupie paryskich aktywistów, którzy walczą o dostęp do leczenia dla chorych na AIDS członków społeczności LGBT. Na co dzień zderzają się z obojętnością, a nawet nienawiścią, poszukują śladów empatii u innych, zakochują się, rozstają, opiekują bliskimi w chorobie i dają sami sobie prawo do miłości, którego świat im odmawia.
Z ostracyzmem społecznym mierzą się także bohaterowie erotycznego melodramatu Kochanek. Jean-Jacques Annaud, twórca m.in. Imienia róży, wywołał w swoim czasie obyczajowy skandal tą pełną namiętności opowieścią o zakazanym romansie pomiędzy nastoletnią Francuzką i młodym, chińskim biznesmenem. Rozgrywająca się pod koniec lat 20. historia dwojga kochanków, których dzieli absolutnie wszystko, wzbudziła sensację wśród widzów i krytyków. Choć film miał swoją premierę w 1993 roku, mocne wrażenie nadal robią nominowane do Oscara zdjęcia autorstwa Roberta Fraisse oraz towarzysząca im muzyka nagrodzonego Cezarem Gabriela Yareda.
O intymnym, cielesnym wymiarze miłości i prawie do przyjemności i szczęścia opowiada Maria Sadowska w prezentowanym na festiwalu w Gdyni w 2017 roku filmie Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej. W roli głównej nagrodzona Orłem Magdalena Boczarska jako szukająca miłości kobieta, a zarazem lekarka, która z pomocą jednej książki zrewolucjonizowała życie seksualne Polaków.
Na ekranie pojawią się również historie kobiet uwięzionych w nieszczęśliwych związkach, które odnajdują miłość poza nimi nie zważając na konsekwencje. Wbrew zdrowemu rozsądkowi i oburzeniu swojego środowiska zakochuje się Anna Karenina w nakręconej z rozmachem adaptacji powieści Lwa Tołstoja w reżyserii Joe Wrighta. Ta pełna przepychu historia miłosna zrealizowana w konwencji teatralnej zdobyła trzy nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii, a muzykę autorstwa Dario Marianelli nominowano do Złotego Globu i nagrody BAFTA. W rolach głównych wystąpili Keira Knightley, Aaron Johnson i Jude Law. W romans wdaje się również bohaterka Tulipanowej gorączki z udziałem Alicii Vikander i Christopha Waltza. Podczas gdy mieszkańcy XVII-wiecznego Amsterdamu popadają w obłęd z powodu kwiatowych cebulek, młoda kobieta wciela w życie skomplikowany plan, dzięki któremu ma się uwolnić spod władzy despotycznego męża. Z konsekwencjami swoich uczuciowych wyborów mierzy się również postać Marty Nieradkiewicz w znakomitym dramacie Anny Jadowskiej Dzikie róże. Borykająca się z dojmującą samotnością kobieta musi podjąć być może najważniejszą decyzję w swoim życiu. Film uhonorowano Grand Prix ubiegłorocznego festiwalu Cottbus, a Marta Nieradkiewicz zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki.
O porywach pierwszej prawdziwej miłości opowie Michael Sucsy w filmie Każdego dnia. To oryginalna opowieść o relacji pomiędzy dwojgiem nastolatków, w której jedna osoba codziennie budzi się w innym ciele. Chociaż łączące ich uczucie wydaje się być bezgraniczne, będą musieli podjąć ogromne ryzyko, żeby pozostać razem.
Filmy głównego nurtu rzadko podejmują temat dojrzałej miłości. Tym bardziej zapraszamy na pokazy produkcji, które udowadniają, że nigdy nie jest za późno na znalezienie bliskiej osoby, choćby w najbardziej nieoczekiwanych okolicznościach. Z pewnością nie spodziewają się tego bohaterowie filmu Zawsze jest czas na miłość grani przez muzę Woody'ego Allena, Diane Keaton oraz Brendana Gleesona. Wyjątkowa więź, jaka rodzi się między mieszkającą w Londynie amerykańską wdową i pewnym ekscentrycznym samotnikiem zostaje wystawiona na poważną próbę. To właśnie brytyjskie kino daje nadzieję, że szczęśliwy związek jest możliwy w każdym wieku. Z pewnością wierzy w to Richard Loncraine, reżyser prezentowanego w ramach Kinobrania filmu Do zakochania jeden krok. To historia wiodącej niegdyś dostatnie życie 60-letniej kobiety, która po zdradzie mężą pomieszkuje kątem u swojej zwariowanej siostry. Ponownie odkrywa radość życia dzięki nowym przyjaciołom i pewnemu fascynującemu mężczyźnie. W rolach głównych niezapomniana Vera Drake, czyli Imelda Staunton oraz Timothy Spall (Party).
Związki miłosne to poważny temat, na który warto czasem spojrzeć z przymrużeniem oka. Wiedział o tym legendarny amerykański reżyser William Wyler, twórca filmu Rzymskie wakacje, który krakowscy widzowie będą mogli zobaczyć w ramach festiwalu. Na ekranie zjawiskowa Audrey Hepburn w roli księżniczki, która przemierza uliczki włoskiej stolicy, chcąc choć przez jeden dzień zaznać normalnego życia. Towarzyszy jej Gregory Peck jako zdeterminowany dziennikarz, który pod wpływem uroku dziewczyny będzie musiał zweryfikować swoje plany. Komik Kumail Nanjiani powierzył historię swojego związku reżyserowi Michaelowi Showalterowi. W błyskotliwej, autobiograficznej komedii romantycznej I tak cię kocham opowiedział o burzliwych początkach relacji pomiędzy pochodzącym z konserwatywnej rodziny Pakistańczykiem a nowoczesną, stroniącą od zobowiązań dziewczyną. Partnerują mu Zoe Kazan (Słowo na M), Ray Romano (serial Wszyscy kochają Raymonda) oraz rzadko pojawiająca się na wielkim ekranie Holly Hunter (Fortepian). W programie znalazł się również tegoroczny laureat Nagrody Publiczności Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", pełen pikantnego humoru Podatek od miłości w reżyserii Bartłomieja Ignaciuka. To przewrotna opowieść o przystojnym mężczyźnie, który twierdzi, że jest seksualnym guru oraz ambitnej inspektor podatkowej, która uważa go za oszusta. W rolach głównych Aleksandra Domańska i nagrodzony w Koszalinie Grzegorz Damięcki.
Letnie Tanie Kinobranie potrwa do 30 sierpnia. Przez cały czas trwania festiwalu trwa akcja Zbieraj KINO, w ramach której po siedmiu obejrzanych filmach bilet na ósmy otrzymuje się gratis.
Bilet na każdy film 8 złotych
z wyjątkiem
DZIESIĘCIU STRZAŁÓW W DZIESIĄTKĘ
10 filmowych hitów po 10 złotych
- filmy oznaczone ikonką
Filmy w oryginalnych wersjach językowych z polskimi napisami.
Wybrane polskie i zagraniczne filmy również z angielskimi napisami.
- filmy oznaczone ikonką
Bilety dostępne w kasach Kina oraz online.
Na pokazy LTK nie przyjmujemy rezerwacji.
PROGRAM:
TYDZIEŃ 3 (13 - 19 lipca):
CZAS MIŁOŚCI
120 UDERZEŃ SERCA | 120 BATTEMENTS PAR MINUTE | 120 BPM
(Robin Campillo) FR 2017, 143' FR (with English subtitles)
piątek, 13 lipca, godz. 22.15 // Friday, July 13, 10.15 p.m.
sobota, 14 lipca, godz. 18.15 // Saturday, July 14, 6.15 p.m.
poniedziałek, 16 lipca, godz. 14.00 // Monday, July 16, 2 p.m.
czwartek, 19 lipca, godz. 16.15 // Thursday, July 19, 4.15 p.m.
ANNA KARENINA | ANNA KARENINA
(Joe Wright) GB/FR 2012, 130' EN
sobota, 14 lipca, godz. 23.10 // Saturday, July 14, 11.10 p.m.
niedziela, 15 lipca, godz. 17.45 // Sunday, July 15, 5.45 p.m.
poniedziałek, 16 lipca, godz. 14.55 // Monday, July 16, 2.55 p.m.
wtorek, 17 lipca, godz. 15.55 // Tuesday, July 16, 3.55 p.m.
DO ZAKOCHANIA JEDEN KROK | FINDING YOUR FEET
(Richard Loncraine) GB 2017, 111' EN/FR
piątek, 13 lipca, godz. 14.00 // Friday, July 13, 2 p.m.
środa, 18 lipca, godz. 17.00 // Wednesday, July 18, 5 p.m.
czwartek, 19 lipca, godz. 21.15 // Thursday, July 19, 9.15 p.m.
DZIKIE RÓŻE | WILD ROSES
(Anna Jadowska) PL 2017, 93' PL (with English subtitles)
niedziela, 15 lipca, godz. 22.15 // Sunday, July 15, 10.15 p.m.
poniedziałek, 16 lipca, godz. 17.15 // Monday, July 16, 5.15 p.m.
wtorek, 17 lipca, godz. 18.15 // Tuesday, July 16, 6.15 p.m.
środa, 18 lipca, godz. 16.00 // Wednesday, July 18, 4 p.m.
I TAK CIĘ KOCHAM | THE BIG SICK
(Michael Showalter) US 2017, 120' EN/Urdu
sobota, 14 lipca, godz. 16.00 // Saturday, July 14, 4 p.m.
niedziela, 15 lipca, godz. 20.05 // Sunday, July 15, 8.05 p.m.
poniedziałek, 16 lipca, godz. 16.30 // Monday, July 16, 4.30 p.m.
czwartek, 19 lipca, godz. 18.55 // Thursday, July 19, 6.55 p.m.
KAŻDEGO DNIA | EVERY DAY
(Michael Sucsy) US 2018, 95' EN
niedziela, 15 lipca, godz. 15.00 // Sunday, July 15, 3 p.m.
wtorek, 17 lipca, godz. 17.00 // Tuesday, July 16, 5 p.m.
czwartek, 19 lipca, godz. 17.15 // Thursday, July 19, 5.15 p.m.
KOCHANEK | L'AMANT
(Jean-Jacques Annaud) FR/GB/VN 1992, 115' EN
piątek, 13 lipca, godz. 21.15 // Friday, July 13, 9.15 p.m.
sobota, 14 lipca, godz. 23.15 // Saturday, July 14, 11.15 p.m.
środa, 18 lipca, godz. 22.15 // Wednesday, July 18, 10.15 p.m.
KOCHANKOWIE JEDNEGO DNIA | L'AMANT D'UN JOUR
(Philippe Garrel) FR 2017, 76' FR
niedziela, 15 lipca, godz. 16.15 // Sunday, July 15, 4.15 p.m.
wtorek, 17 lipca, godz. 22.15 // Tuesday, July 16, 10.15 p.m.
środa, 18 lipca, godz. 14.00 // Wednesday, July 18, 2 p.m.
KSZTAŁT WODY | THE SHAPE OF WATER
(Guillermo del Toro) US/CA/GB 2017, 123' EN/RU/American Sign Language
piątek, 13 lipca, godz. 20.00 // Friday, July 13, 8 p.m.
niedziela, 15 lipca, godz. 21.15 // Sunday, July 15, 9.15 p.m.
środa, 18 lipca, godz. 18.00 // Wednesday, July 18, 6 p.m.
MAUDIE | MAUDIE
(Aisling Walsh) IE/CA 2016, 115' EN
piątek, 13 lipca, godz. 16.55 // Friday, July 13, 4.55 p.m.
poniedziałek, 16 lipca, godz. 21.15 // Monday, July 16, 9.15 p.m.
czwartek, 19 lipca, godz. 15.00 // Thursday, July 19, 3 p.m.
PIĘKNY KRAJ | GOD’S OWN COUNTRY
(Francis Lee) GB 2017, 104' EN
piątek, 13 lipca, godz. 23.15 // Friday, July 13, 11.15 p.m.
sobota, 14 lipca, godz. 17.10 // Saturday, July 14, 5.10 p.m.
środa, 18 lipca, godz. 15.00 // Wednesday, July 18, 3 p.m.
PODATEK OD MIŁOŚCI | PODATEK OD MIŁOŚCI
(Bartłomiej Ignaciuk) PL 2018, 101' PL
piątek, 13 lipca, godz. 15.00 // Friday, July 13, 3 p.m.
sobota, 14 lipca, godz. 21.15 // Saturday, July 14, 9.15 p.m.
wtorek, 17 lipca, godz. 14.00 // Tuesday, July 16, 2 p.m.
środa, 18 lipca, godz. 20.15 // Wednesday, July 18, 8.15 p.m.
RZYMSKIE WAKACJE | ROMAN HOLIDAY
(William Wyler) US 1953, 118' EN/IT/DE
sobota, 14 lipca, godz. 21.00 // Saturday, July 14, 9 p.m.
niedziela, 15 lipca, godz. 14.00 // Sunday, July 15, 2 p.m.
poniedziałek, 16 lipca, godz. 18.45 // Monday, July 16, 6.45 p.m.
wtorek, 17 lipca, godz. 20.00 // Tuesday, July 16, 8 p.m.
SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ
| THE ART OF LOVING (Maria Sadowska) PL 2016, 120' PL (with English subtitles)
sobota, 14 lipca, godz. 15.00 // Saturday, July 14, 3 p.m.
niedziela, 15 lipca, godz. 16.45 // Sunday, July 15, 4.45 p.m.
poniedziałek, 16 lipca, godz. 21.00 // Monday, July 16, 9 p.m.
czwartek, 19 lipca, godz. 14.00 // Thursday, July 19, 2 p.m.
TULIPANOWA GORĄCZKA | TULIP FEVER
(Justin Chadwick) US/GB 2017, 105' EN
piątek, 13 lipca, godz. 18.00 // Friday, July 13, 6 p.m.
sobota, 14 lipca, godz. 14.00 // Saturday, July 14, 2 p.m.
czwartek, 19 lipca, godz. 21.10 // Thursday, July 19, 9.10 p.m.
ZAWSZE JEST CZAS NA MIŁOŚĆ | HAMPSTEAD
(Joel Hopkins) GB 2017, 102' EN
piątek, 13 lipca, godz. 16.00 // Friday, July 13, 4 p.m.
wtorek, 17 lipca, godz. 15.00 // Tuesday, July 16, 3 p.m.
środa, 18 lipca, godz. 21.15 // Wednesday, July 18, 9.15 p.m.